1 Бетон - найрозповсюдженіший матеріал у світі. Щороку використовується приблизно 20 млрд тонн бетону. Це зумовлено тим, що до його складу входять такі компоненти, як вода та заповнювачі (гравій або пісок), які є майже у кожному куточку світу.

2 Римляни виготовляли бетон, змішуючи вапняк з вулканічним попелом Везувію. Наразі бетонна суміш складається з 60-65% заповнювача, 15-20% води, 10-15% цементу.

3 Найбільшою бетонною конструкцією без арматури є Пантеон у Римі, який побудували ще в 120 році нашої ери.

4 Бетон міцнішає впродовж десятиріч. Приблизно через 4 тижні після заливання бетон досягає своєї остаточної міцності на 90%. Решта - впродовж десятиріч, зміцненню бетону сприяють в тому числі і конкретні види бактерій.

5 Бетон - ефективний вогнезахисний засіб. Бетон не горить, його не можна підпалити, та він не виділяє токсичні пари при контакті з вогнем. Окрім того, у нього низька швидкість теплопровідності, внаслідок чого він став ефективним вогнезахисним засобом. Бетон також водостійкий, власне тому його широкого використовують для будівництва приміщень з підвищеною вологістю, таких як: підвали, паркінг тощо.